Playa de Castro (cz)

07.12.2020

Pláž s vodopádem a jeskyní schovaná v přírodní rezervaci.

Playa de Castro se nachází na severu Tenerife blízko Puerto de La Cruz v oblasti spadající pod Los Realejos. Tato pláž je poměrně schovaná a musí se k ní dojít přes chráněnou krajinu Rambla de Castro.

Cesta k pláži začíná na vyhlídce zvané San Pedro, kde se nachází restaurace s výhledem na banánové plantáže a nekonečný oceán. Dolů vedou 2 cesty, které jsou oddělené parkovištěm vedle zmíněné restaurace. Je jen na Vás, kterou se vydáte, protože se dole obě scházejí v jistý rozcestník. Můžete se podívat úplně do leva za žlutou budovu, ale tam cesta končí, proto se vydejte rovně přes dřevěný most a poté již uvidíte nalevo stezku vedoucí dolů. (viz fotka níže) 

Více o dalších možnostech stezky v článku Rambla de Castro).    

Cesta dolů vede povětšinou prašnými cestičkami a přes pár dřevěných mostů. Občas si můžete připadat, jako ztracení v krásné oáze plné palem a jiné zeleně (a to ještě ani nemluvím o samotné pláži hned s 2 vodopády) ,protože zbytek oblasti je celkem vyprahlý.

Stezka vedoucí dolů na pláž je náročnější a zabere trochu času, ale rozhodně stojí za to. Cestou potkáte mnoho ještěrek, užijete si výhledy a přírodu samotnou.

Přecházíme poslední dřevěný most, pod kterým je plno zeleně a první malý vodopád. Pláž je hned po sestupu plná kamenů a oblázků , ale skrývá také černý třpytivý písek. Není moc rozlehlá a pokud je zrovna příliv, je schovaná pod vodou až na zmíněné kameny. Po pravé straně se nachází obří skála s malou jeskyní a po levé straně nádhera v podobě vodopádu stékajícího ze skály přímo na pláž. 


Tipy pro Vás

• Doporučuji si zjistit a jít na pláž když je odliv, pláž je jinak schovaná pod vodou a jen kamenitá.

• Vezměte si s sebou na pláž dostatek jídla a pití, občerstvit se dá jenom nahoře v restauraci, která je poměrně drahá.

• Na sestup je lepší sportovní obuv, než žabky.

• Autobusem na tuto pláž se dá dostat z Puerto de La Cruz bus č. 363 vedoucí až do Buenavista del Norte a trvá přibližně 20 minut. Z autobusu vystupte na zastávce San Agustin.